NASZE TORY

Jako nieliczni w Polsce dysponujemy własnymi obiektami do uprawiania modelarstwa samochodowego.

Są to tory dla modeli samochodów rc: wewnętrzny, dywanowy o powierzchni 200 m2, zewnętrzny ziemny o powierzchni 240m2. Posiadamy również makietę slot car o powierzchni 24 m2 i długości okrążenia 38m.

TOR DYWANOWY – RC NOWAR

Stacjonarny, dywanowy tor modelarski RC Nowar powstał dzięki pasji i uporowi ich twórców, „trzech muszkieterów”: Irka, Jacka i Grzegorza. Jest to prawdopodobnie pierwszy i jedyny tor o powierzchni 200 m2 w Polsce wraz z w pełni wyposażoną strefą serwisową mogącą jednocześnie wygodnie pomieścić 45 osób. Tor wyposażony jest w infrastrukturę do przeprowadzania zawodów: urządzenie pomiarowe AMB, nagłośnienie, rzutnik i ekrany LCD wyświetlające wyniki, wygodny podest dla 6 zawodników.

Dwie wersje toru: off-road i on-road.

Ilość konfiguracji toru: 20 (zmiana konfiguracji co 2 tygodnie)

Liczba modeli jednocześnie na torze: 6

Szerokość alejki jezdnej: 230 – 250 cm

Tor przystosowany jest do jazdy modelami: off-road w skali 1:18 do 1:14, on-road w skali 1:18, 1:14 i 1:10

PROFESJONALNY TOR – SLOT CAR

Tor  Slot Car Liga o długości 38 m jest pierwszym, stacjonarnym torem slot car w Polsce, z którego skorzystać mogą wszyscy. W pełni cyfrowy system Digital 132 austriackiej firmy Carrera umożliwia jednoczesną jazdę 6-cioma w pełni licencjonowanymi modelami samochodów po 2 równoległych torach z wykorzystaniem 8 mijanek dzięki którym można zmieniać aktualny tor jazdy. Pełny, elektroniczny system pomiaru czasu umożliwia organizację zawodów dla maksymalnie 6 zawodników jednocześnie na torze. Wyniki wyświetlane są na żywo na monitorach LCD. Różne rodzaje rozgrywek: jazda na okrążenia toru (wyścig na 1/4 mili – 15 okrążeń toru), jazda na czas, wyścigi długodystansowe z wykorzystaniem PIT LANE (tankowanie paliwa).

Slot Car Liga to wspaniała atrakcja podczas różnego rodzaju spotkań, pokazów, eventów firmowych i integracyjnych czy promocji w galeriach handlowych.

Tor jest w pełni mobilny – atrakcję możemy przeprowadzić praktycznie wszędzie.

MOBILNY TOR SAMOCHODOWY

Mobilny Tor Samochodowy RC możemy zainstalować praktycznie wszędzie, ale dla lepszego komfortu uczestników zabawy lepiej jak powierzchnia jest równa.
MTS może być rozłożony wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń składa się z band zewnętrznych i wewnętrznych, wyznaczników zakrętów oraz systemu pomiaru czasu.
Dysponujemy trzema wymiarami toru w zależności od powierzchni jaka jest dostępna do jego rozłożenia:
Mały: 8 m x 5 m (40m2)
Średni: 10 m x 7 m (70m2)
Duży: 12 m x 8 m (96m2)
W zależności od wielkości toru można na nim komfortowo jeździć dwoma bądź czterema modelami jednocześnie.
Tor jest w pełni mobilny – atrakcję możemy przeprowadzić praktycznie wszędzie.

TOR ZEWNĘTRZNY – MIKRO ARENA

Pierwsza konfiguracja toru dla modeli off-road w skali 1:14 do 1:18 powstała w roku 2011. Rozegrano na nim pierwsze zawody pod nazwą Nitrotek Cup 2011, a po nich NRC team Challange 2011 – cykl 7-miu zawodów.

Od tego czasu rokrocznie następuje zmiana konfiguracji toru na którym do chwili obecnej rozgrywane są eliminacje cyklu Sowiogóskiej Ligi Modeli RC  oraz inne zawody, treningi, a także pikniki modelarskie.

Tor znajduje się w Ludwikowicach Kłodzkich przy ul. Głównej 58 a (GPS: N 50º 37′ 20.71” E 16° 28′ 16.76” ), na wysokości 484 m n.p.m., wytyczony jest na powierzchni 240m2 i jest czynny od kwietnia do października.

Tor przystosowany jest do rozgrywania zawodów modeli samochodów rc off-road w skali 1:14 do 1:18